ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozbiła ONICO Warszawa i jest o krok od mistrzostwa

PLS/Piotr Sumara
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:0 (25:22, 26:24, 25:22) z ONICO Warszawa i wystarczy im już tylko jedno zwycięstwo do tytułu mistrzowskiego.
Pierwszy set rozstrzygnął się w samej końcówce. Przy stanie 22:22 trzy piłki z rzędu wygrała ZAKSA i pierwsza odsłona padła jej łupem.
Drugą partia lepiej zaczęli gospodarze, ale goście z mozołem odrabiali straty i w drugiej części seta wyszli na prowadzenie. Wygrywali już 24:21, ale potem przegrali trzy kolejne piłki i zrobiło się nerwowo. ZAKSA szybko się jednak obudziła i zdobyła dwa następne punkty, zwyciężając 26:24.
W trzeciej odsłonie goście szybko wypracowali sobie przewagę - 6:2 - i równie błyskawicznie ją roztrwonili - 7:7. W kolejnych minutach trwała zacięta walka. ZAKSA w pewnym momencie odskoczyła rywalom na cztery punkty - 20:16 - nie pozwoliła już im wrócić do gry. Pokonali ONICO 25:22 i cały mecz wygrali w trzech setach.
ONICO Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (25:22, 26:24, 25:22)
Jakub Kreśliński01 May 2019 · 22:27