ZAKSA zdemolowana przez Jastrzębski Węgiel! Mamy nowego mistrza Polski [WIDEO]

Piotr Matusewicz/Pressfocus
Jastrzębski Węgiel wygrał finał tegorocznej PlusLigi! W decydującym starciu triumfował nad ZAKSĄ 3:0 (25:15, 25:16, 25:13), udowadniając swoją wielką przewagę.
Dwa poprzednie spotkania finału PlusLigi były stosunkowo wyrównane. Owszem, Jastrzębski wygrał obie potyczki, ale ZAKSA urwała przynajmniej seta i była w stanie nawiązać realną walkę.
Środowe spotkanie było jednak zgoła odmienne. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla od samego początku prezentowała się znacznie gorzej i przegrywała punkt za punktem. Już w pierwszej partii Jastrzębski triumfował wyraźnie, bo 25:15.
Była to dopiero zapowiedź nadchodzących wydarzeń, gdyż gospodarze nie ściągali nogi z gazu. Drugi set wygrali do 16, natomiast trzeci - decydujący - do 13. Tym samym rozbili rywali w wielkim finale i sięgnęli po tytuł mistrzów Polski.
Tym samym zespół z Jastrzębia-Zdroju odzyskał najważniejsze miano na krajowym podwórku. Ostatni raz "Pomarańczowi" triumfowali w 2021 roku.
Jedynym pocieszeniem dla ZAKSY może być fakt, że już niedługo stanie przed wielką szansą na rewanż. 20 maja rozpocznie się walka w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów, w którym zagrają dwa polskie zespoły.
JASTRZĘBSKI WĘGIEL - ZAKSA 3:0 (25:15, 25:16, 25:13)
Hubert Kowalczyk11 May 2023 · 07:47