Zwycięstwo Chemiku Police w Lidze Mistrzyń

Vigor123456789, wikipedia
Siatkarki Chemika Police pokonały Eczacibasi Stambuł 3:1 w kolejnym meczu Ligi Mistrzyń.

Pierwszy set zaczął się od bardzo zaciętej walki o każdy punkt. Do stanu 11:11 mecz był niezwykle wyrównany, ale potem do głosu doszły zawodniczki polskiego zespołu. Trzy kolejno zdobyte punkty pozwoliły odskoczyć od rywalek i kontrolować przebieg spotkania. Niestety przy stanie 19:16 Polki straciły aż pięć punktów z rzędu. Przeciwniczki z Turcji z prowadzenia mogły się cieszyć tylko przez moment, gdyż w odpowiedzi to Chemik zdobył pięć punktów z rzędu, a seta wygrał 25:22.

Druga odsłona miała o wiele mniej dramatyczny przebieg. Set przebiegał pod dyktando naszych siatkarek, które wygrały gładko 25:19. Trzecia partia była za to najbardziej zacięta. Przez niemal cały set oglądaliśmy walkę punkt za punkt, a w samej końcówce lepsze okazały się rywalki - 27:29. Podobny przebieg miała również czwarta odsłona. Do samego końca trwała zażarta walka o każdy punkt, ale tym razem ostatnie słowo należało do Chemika Police, który wygrał 25:21 i cały mecz 3:1.

Dzięki wygranej polski zespół awansował na drugie miejsce grupy C Ligi Mistrzyń.

Chemik Police - Eczacibasi Stambuł 3:1 (25:22, 25:19, 25:27, 25:21)
Źródło: sport.interia.pl