Sixers nie dali szans Rockets

Philadelphia 76ers pokonali u siebie Houston Rockets 121:93 w poniedziałkowym meczu ligi NBA. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Joel Embiid.
Lider Sixers zdobył 32 punkty i miał 14 zbiórek. Kameruńczyk był niezwykle zmobilizowany na starcie przeciwko innemu kandydatowi do nagrody MVP tego sezonu, Jamesowi Hardenowi.
- Uwielbiam grać przeciwko zawodnikom, o których mówi się, że są lepsi ode mnie - powiedział po spotkaniu Embiid.
Kilka godzin przed spotkaniem Harden został wybrany zawodnikiem tygodnia w Konferencji Zachodniej. W Filadelfii zdobył 37 punktów i był to dla niego 20 z rzędu mecz z przynajmniej 30 "oczkami" na koncie. To jednak było decydowanie za mało, aby stoczyć wyrównaną walkę z Sixers.
- To była dla nas wielka zabawa. Nie sądzę jednak, aby to był wesoły mecz dla naszych rywali - przyznał Embiid.
Jego 24 punkty w pierwszej połowie pozwoliły prowadzić Sixers do przerwy już 65:60. Po trzeciej kwarcie gospodarze prowadzili różnicą 31 "oczek", więc ostatnia część gry była formalnością. W niej na parkiecie nie pojawił się już w ekipie Rakiet Harden. - To nie jest najlepszy sposób, aby odpoczywał. Postanowiliśmy j, aby tak jednak było - przyznał Mike D'Antoni, trener drużyny z Teksasu.
Po tej porażce jego podopieczni zajmują piąte miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 26-20. W następnym meczu zmierzą się na wyjeździe z New York Knicks. Natomiast zespół z Filadelfii ma 31 zwycięstw i 17 porażek, dzięki czemu plasuje się na czwartej pozycji na Wschodzie. Kolejnym rywalem Sixers będą San Antonio Spurs.