Skandal i pogrom w derbach Krakowa! Wisła rozgromiła Cracovię, kibice doprowadzili do przerwania meczu [VIDEO]

Piotr Drabik
Wisła Kraków rozbiła Cracovię 4:1 w derbach Krakowa. W drugiej połowie spotkanie zostało przerwane z powodu skandalicznego zachowania fanów gospodarzy, którzy obrzucali racami, petardami i fajerwerkami sektor kibiców gości.
Prowadzenie wiślakom dał Marcin Wasilewski, który ofiarnym wślizgiem zaskoczył golkipera rywali po dośrodkowaniu Carlitosa. Potem dwa trafienia zanotował Imaz. Najpierw Paweł Brożek świetnie wypatrzył w polu karnym Hiszpana, który poradził sobie z obrońcą i sprytnym strzałem obok Adama Wilka podwyższył prowadzenie gości. Potem hiszpański zawodnik popisowy kontratak trzynastokrotnych mistrzów Polski zakończył skutecznym płaskim strzałem z pola karnego.
W 55 minucie spotkanie zostało przerwane. Fani gospodarzy zaczęli wtedy rzucać petardy, race i fajerwerki w kierunku sektora zajmowanego przez kibiców gości. Gdy parę petard eksplodowało na boisku, sędzia meczu, Krzysztof Jakubik, postanowił spotkanie przerwać. Musiała interweniować straż pożarna.
Po kilkunastu minutach gracze jednego i drugiego zespołu wrócili jednak na murawę, a spotkanie było kontynuowane.
W 67 minucie gola na 4:0 dla "Białej Gwiazdy" strzelił Carlitos po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego.
W końcówce meczu honorowe trafienie dla podopiecznych Michała Probierza zanotował Helik po precyzyjnym strzale głową.
Podopieczni Michała Probierza doznali w ten sposób drugiej porażki z rzędu i spadli na piętnastą pozycję w klasyfikacji. "Biała Gwiazda" natomiast dzięki dziewiątej wygranej w bieżących rozgrywkach awansowała na szóstą lokatę w tabeli.
* * * * * *
Cracovia: Wilk - Fink, Helik, Malarczyk (75 Dytiatjew), Pestka - Drewniak, Deja, Mihalik (61 Zenjov), Hernandez - Wójcicki (46 Szczepaniak), Krzysztof Piątek.
Wisła: Cuesta - Sadlok, Wasilewski, Głowacki, Arsenić - Basha (85 Perez), Llonch, Balleste, Boguski (82 Małecki) - Paweł Brożek (81 Wojtkowski), Lopez.
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Żółte kartki: Fink, Malarczyk - Llonch, Arsenic, Perez.