Skandaliczne zachowanie fanów Broendby w meczu z Pogonią. Rzucali butelkami w piłkarzy i kibiców [WIDEO]

Skandaliczne zachowanie fanów Broendby  w meczu z Pogonią. Rzucali butelkami w piłkarzy i kibiców [WIDEO]
Szymon Gorski / PressFocus
Broendby Kopenhaga w czwartek dość niespodziewanie zremisowało 1:1 z Pogonią Szczecin. W mediach sporo mówi się nie tylko o wyniku, ale i o zachowaniu kibiców gości.
Do Polski w czwartek udało się kilkuset fanów Broendby, dla których wyprawa do Szczecina nie była zbyt daleka. Przed meczem zebrali się na miejskim deptaku, skąd wspólnie przeszli na stadion.
Pierwsza połowa spotkania była znakomita w wykonaniu gości. Duńczycy byli wówczas zespołem zdecydowanie lepszym i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 1:0.
Niektórych fanów z Kopenhagi zdecydowanie jednak poniosło. Po golu i w przerwie Duńczycy zaczęli rzucać butelkami w sektor zajmowany przez kibiców Pogoni.
Na dodatek oberwało się kibicom z trybuny rodzinnej, a więc także dzieciom. To obok tego sektora posadzono gości, bo stadion w Szczecinie wciąż nie został w pełni oddany do użytku.
Po końcowym gwizdku fani Broendby nie mogli pogodzić się z tym, że ich ulubieńcy stracili prowadzenie. Jak donosi Daniel Trzepacz, tym razem butelki poleciały w stronę piłkarzy.
Rewanżowe spotkanie w Kopenhadze zaplanowano na przyszły czwartek. Do Danii wybiera się rzecz jasna spora grupa kibiców Pogoni. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem obędzie się bez podobnych incydentów.
Maciej Pietrasik22 Jul 2022 · 09:32
Źródło: Twitter