Skandaliczny głos z Crvenej Zvezdy Belgrad. "W Europie trwa antyrosyjska histeria"

Skandaliczny głos z Crvenej Zvezdy Belgrad. "W Europie trwa antyrosyjska histeria"
Fotosr52 / Shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 05 Mar 2022 | 13:54
Zvezdan Terzić, dyrektor generalny Crvenej Zvezdy Belgrad, jest oburzony sankcjami nakładanymi na sportowców z Rosji. Jego zdaniem w Europie rozpętała się histeria.
Dziesięć dni temu Rosja napadła na Ukrainę. Świat nakłada kolejne sankcje na agresora. Sportowcy z tego kraju są wykluczani z międzynarodowej rywalizacji.
Dalsza część tekstu pod wideo
Niektórzy są zbulwersowani takim podejściem. Nie dotyczy to tylko przedstawicieli rosyjskiego sportu, jak Jewgienij Pluszczenko. Wsparcie wyraził też Terzić.
- Jesteśmy oburzeni. I przeszliśmy przez to w 1992 roku. W Europie trwa antyrosyjska histeria. Polityka bez powodu ingeruje w sport - powiedział Terzić.
Działacz swoją wypowiedzią nawiązał do wykluczenia reprezentacji Jugosławii z mistrzostw Europy. Doszło do tego po wybuchu wojny w tym kraju.
- Współczujemy narodowi ukraińskiemu i ofiarom cywilnym, ale naród rosyjski jest blisko Serbów i zawsze będzie. Rosja jest supermocarstwem, które zawsze stało po stronie Serbów - dodał dyrektor Crvenej Zvezdy.
W piątek w Belgradzie odbyła się prorosyjska manifestacja. Jej przebiegiem był zdegustowany m.in. Mirko Poledica, były piłkarz Lecha i Legii. Jego wspomnienia z wojny w Jugosławii publikujemy TUTAJ.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: WP Sportowe Fakty

Dyskusja 59