Składy na mecz FC Barcelona - Real Madryt. Xavi i Ancelotti podjęli decyzje przed El Clasico

pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
W niedzielny wieczór dojdzie do kolejnego w tym sezonie starcia FC Barcelony z Realem Madryt. Obaj trenerzy podali już wyjściowe jedenastki na El Clasico. Na Camp Nou nie zabraknie rzecz jasna Roberta Lewandowskiego. Mecz będzie można obejrzeć na kanale Eleven Sports 1.
"Blaugrana" w sezonie 2022/2023 już trzykrotnie mierzyła się z "Królewskimi". Przegrała spotkanie ligowe, ale wygrywała rywalizację w Superpucharze Hiszpanii oraz Pucharze Króla.
W tabeli La Liga to ekipa z Katalonii ma dziewięć punktów przewagi nad odwiecznym rywalem. Jeśli Real chce liczyć się w walce o mistrzostwo, musi dziś wygrać starcie na Camp Nou.
Od pierwszej minuty w drużynie gospodarzy nie zabraknie rzecz jasna Roberta Lewandowskiego. Polak ostatnio nieco obniżył loty, ale z pewnością chciałby trafić do siatki w niedzielnym hicie.
Z przodu wspierać go będzie przede wszystkim Raphinha. Od pierwszej minuty zagrają też między innymi Gavi oraz Araujo. Ten ostatni ma zatrzymać Viniciusa na boku defensywy.
Skład FC Barcelony: Ter Stegen - Araujo, Kounde, Christensen, Balde - Sergi Roberto, Busquets, De Jong, Gavi - Raphinha, Lewandowski
Carlo Ancelotti w obronie postawił natomiast na Daniego Carvajala i Nacho. Z tego względu Eduardo Camavinga nie został ustawiony na boku defensywy, lecz w środku pomocy.
Młody Francuz zagra obok doświadczonych Toniego Kroosa i Luki Modricia. Ofensywne triu stanowić będą natomiast Valverde, Vinicius oraz Benzema.
Skład Realu Madryt: Courtois - Carvajal, Militao, Ruediger, Nacho - Camavinga, Kroos, Modrić - Valverde, Benzema, Vinicius
Początek spotkania zaplanowano na 21:00. Godzinę wcześniej w naszym serwisie ruszy relacja na żywo z El Clasico. Serdecznie zapraszamy!
Maciej Pietrasik19 Mar 2023 · 19:53
Źródło: Twitter