Składy na mecz Francja - Chorwacja. Mistrzowie świata chcą przełamać fatalną passę

Mourad ALLILI/Sipa/PressFocus
Reprezentacja Francji w tegorocznej Lidze Narodów nie odniosła jeszcze ani jednego zwycięstwa. "Trójkolorowi" liczą na przełamanie w poniedziałkowym starciu z Chorwacją. Znamy już wyjściowe składy obu drużyn na to spotkanie.
Podopieczni Didiera Deschampsa wydawali się głównymi faworytami grupy, tymczasem na razie spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Na początek rywalizacji przegrali z Danią, a później tylko remisowali z Chorwacją oraz Austrią.
Jeśli Francuzi chcą myśleć o awansie do turnieju finałowego i obronieniu zdobytego przed rokiem tytułu, nie mogą pozwolić sobie na kolejną wpadkę. W poniedziałek po raz drugi zmierzą się z Chorwacją.
Od pierwszej minuty w drużynie gospodarzy zobaczymy wiele gwiazd. W ataku pojawią się Karim Benzema oraz Kylian Mbappe, których wspierał będzie między innymi Christopher Nkunku.
Między słupkami stanie Mike Maignan, mający za sobą znakomity sezon w Milanie. Szansę dostaną także choćby Kounde, Konate oraz Kamara, który niedawno przeniósł się do Aston Villi.
Skład reprezentacji Francji: Maignan - Kounde, Konate, Kimpembe, Digne - Rabiot, Kamara, Guendouzi - Nkunku - Benzema, Mbappe
W zespole Chorwacji nie zabraknie choćby doświadczonego Luki Modricia. Od pierwszej minuty na murawie pojawi się również między innymi były zawodnik Legii Warszawa, Josip Juranović.
Skład reprezentacji Chorwacji: Ivusić - Stanisić, Sutalo, Erlić, Juranović - Kovacić, Brozović, Modrić - Pasalić, Budimir, Brekalo
Początek spotkania na Stade de France zaplanowano na godzinę 20:45. Transmisję telewizyjną będzie można śledzić na antenach Polsatu Sport oraz TVP Sport.
Maciej Pietrasik13 Jun 2022 · 19:47
Źródło: Twitter