Skromne, ale zwycięstwo. Legia Warszawa ograła Radomiaka Radom i zwiększyła przewagę nad Lechem Poznań [WIDEO]

Skromne, ale złote. Legia Warszawa ograła Radomiaka i zwiększyła przewagę nad Lechem [WIDEO]
Marcin Bulanda / Press Focus
Legia Warszawa znowu wygrała w Ekstraklasie. Tym razem stołeczny klub pokonał Radomiaka Radom 2:0 (1:0) i umocnił się na pozycji wicelidera.
Radomiak Radom z pewnością nie należy do ulubionych rywali Legii Warszawa. Ostatnich pięć spotkań to trzy zwycięstwa "Wojskowych", ale też dwie porażki.
Nic więc dziwnego, że piątkowe starcie nie było dla przyjezdnych szczególnie łatwe. Chociaż stołeczny klub dłużej utrzymywał się przy piłce i tworzył znacznie więcej okazji, to miał problem z ich finalizacją.
Zmieniło się to dopiero w końcówce pierwszej połowy. Wówczas to Cestor został uderzony w rękę piłką, a arbiter po analizie VAR wskazał na wapno. Do futbolówki podszedł Josue, uderzył precyzyjnie i dał prowadzenie swojemu zespołowi.
Po zmianie stron Radomiak w końcu ruszył do akcji, bo nie miał już jakkolwiek korzystnego wyniku. Warszawiacy bronili się jednak mądrze, bo chociaż podopieczni Lewandowskiego napierali, to nie stworzyli sobie idealnej okazji.
Jednocześnie mieli problem z kontrami przyjezdnych, co okazało się kluczowe w 73. minucie. Rosołek, który kilka chwil wcześniej zameldował się na boisku, dobrze wykończył świetne podanie od Wszołka i ustalił wynik spotkania na 2:0 (1:0).
Tym samym Legia zmniejszyła nieco stratę do pierwszego Rakowa, a przede wszystkim powiększyła przewagę nad Lechem Poznań. Trzeci "Kolejorz" traci już 12 punktów do ekipy "Wojskowych".
Hubert Kowalczyk17 Mar 2023 · 22:30