Skromne zwycięstwo FC Barcelony w trenerskim debiucie Xaviego! "Duma Katalonii" pokonała Espanyol [WIDEO]

Skromne zwycięstwo Barcelony w trenerskim debiucie Xaviego! "Duma Katalonii" pokonała Espanyol [WIDEO]
Autor: Adam Kłos 20 lis 2021 | 22:56
Barcelona rozegrała dziś pierwsze spotkanie pod wodzą Xaviego Hernandeza. "Blaugrana" zanotowała skromne zwycięstwo 1:0 w derbach z Espanyolem.
Pierwszy strzał w tym meczu oddał Memphis Depay. Holender spróbował swoich sił z dystansu. Z jego uderzeniem poradził sobie Diego Lopez. W 14. minucie doskonałą sytuację zmarnował Ilias Akhomach. Debiutant dostał dobre podanie z lewego skrzydła, ale posłał piłkę kilka metrów nad bramką Espanyolu.
Kolejną akcję przeprowadziła dwójka Holendrów. Frenkie de Jong dobrze znalazł podaniem Depaya. Napastnik oddał dwa strzały - pierwszy został zablokowany, drugi obronił Lopez. Trwał napór na bramkę Espanyolu. W 30. minucie Sergio Busquets w nietypowej dla siebie akcji oddał mocny strzał z dystansu. Znów na posterunku był golkiper "Papużek".
Do przerwy utrzymał się wynik 0:0. Ilias Akhomach już nie wyszedł na drugą połowę. Zastąpił go inny nastoletni wychowanek La Massi, Abde Ezzalzouli.
W 48. minucie Depay trafił na 1:0. Holender wywalczył rzut karny i sam zamienił go na bramkę.
Po godzinie gry mogło być 2:0 dla gospodarzy. Sergio Busquets posłał kapitalne podanie do Abde. Młody skrzydłowy minął strzałem bramkarza, ale piłkę na rzut rożny wybił jeden z obrońców Espanyolu. W 65. minucie Frenkie de Jong trafił do siatki. Gol pomocnika nie został uznany ze względu na pozycję spaloną.
W 84. minucie Espanyol mógł doprowadzić do remisu. Landry Dimata był kompletnie niekryty w polu karnym, ale oddał niecelny strzał głową. Później Barcelonę przed utratą bramki uratował słupek, w który trafił Raul De Tomas.
"Barca" zdołała dowieźć prowadzenie do końca. Podopieczni Xaviego awansowali na szóste miejsce w lidze. Espanyol jest jedenasty w tabeli.
1 - 0
20 lis 2021 | 21:00 (zakończony)

Przebieg meczu

46'
A. Ezzalzouli
(I. Akhomach)
48'
55'
(J. Puado)
59'
59'
A. Pedrosa
64'
O. Mingueza
70'
88'
(N. Gonzalez)
R. Araujo
(O. Mingueza)
89'
M. ter Stegen
90'
3'

1504 PLN

Oferta powitalna 1504 PLN złożona z aż trzech bonusów! 235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 31

20 lis 22:59
0
Mnóstwo szczęścia. Choć czyste konto z tyłu to obrona dalej martwi. Ale ważne 3 punkty na start ery Xaviego :)
20 lis 23:01
0
Teraz każde zwycięstwo jest na wagę złota, to pozwoli odbudować tę drużynę. Powolutku, małymi kroczkami, ale do przodu. Było parę niezłych akcji i podań otwierających, ale słabiej ze skutecznością. Poza tym obrona wciąż się gubi, zwłaszcza Mingueza, który często nie przewiduje ruchów rywala i gubi krycie, a często się w ogóle spóźnia z podjęciem decyzji. Trzeba to poprawić i będzie coraz lepiej.
20 lis 23:02
0
1:0 czy 4:0 , 3 pkt są. To się liczy, teraz i tak będzie dłuższy okres gdzie Barca nie będzie zdecydowanym faworytem w meczach. Xavi niech wprowadzi dyscyplinę. A zarząd w przyszlosci musi puknąć się w zgrubienie na końcu szyi i nie przedłużać z Dembele kontraktu bo szkoda hajsu.
Fajnie że dzisiaj bym też debiutant, jeszcze ciekawy jestem co będzie z Coutinho
21 lis 11:18
0
Dlaczego nie przedłużać? Ktoś musi wypłacić ojcowskiego liścia 🍃 w twarz Dembele na otrzeźwienie i nauczyć go dyscypliny, bo u czarnych z tym ciężko, potrafią tylko biegać. Jako że głód jest najlepszym nauczycielem trzeba zawiązać z nim taki kontakt gdzie brak dyscypliny = najniższa krajowa. U mnie w firmie tak jest, jak pracownik się spóźnia i te spóźnienia stały się recydywą.
Chociaż szczerze powątpiewam czy w tym pedalskim mieście ciot (Barcelona stolica homoseksualizmu) znajdzie się chłop z jajami.
21 lis 00:12
0
Xavi wrócił i Messi od razu się odblokował! Szacun!
20 lis 23:04
0
Na dużym farcie,w końcówce meczu obrona pod presją, jak zwykle pękła jak dupa cwela, na szczęście skończyło sie bez straty gola