Skromne zwycięstwo Holandii. Norwegia radzi sobie bez Haalanda [WIDEO]

Zheng Huansong / Press Focus
Holandia zrobiła kolejny rok do awansu do mistrzostw świata. Drużyna prowadzona przez Louisa van Gaala skromnie pokonała Łotwę.
O wszystkim przesądził jeden gol. Holendrzy strzelili go już w 19. minucie. Po dośrodkowaniu Depaya z rzutu rożnego do piłki doszedł Davy Klaassen i strzałem z woleja trafił do bramki.
W kluczowym meczu dla układu grupy Turcja zremisowała z Norwegią 1:1. Goście grali bez kontuzjowanego Erlinga Haalanda.
Lepiej mecz zaczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie w 6. minucie. Do bramki trafił wówczas Akturkoglu. Goście odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. W 41. minucie do remisu doprowadził Thorstvedt.
W tabeli po siedmiu kolejkach prowadzi Holandia, ale jej przewaga nad resztą stawki wcale nie jest duża. Norwegia z dwoma punktami mniej jest druga. Trzecie miejsce zajmuje Turcja, która traci cztery oczka do lidera. Namieszać może też Czarnogóra, która po zwycięstwie z Gibraltarem ma 11 punktów.