Skromne zwycięstwo PSG! Neymar bohaterem drużyny pod nieobecność Messiego [WIDEO]

Lorient postawiło trudne warunki PSG w meczu 14. kolejki Ligue 1. Ostatecznie mistrzom Francji udało się wygrać 2:1.
W kadrze meczowej paryżan zabrakło dziś Leo Messiego. Pod nieobecność Argentyńczyka Christophe Galtier zdecydował się dać szansę Hugo Ekitike.
PSG nie potrzebowało jednak Messiego, aby szybko objąć prowadzenie. W 9. minucie do siatki trafił Neymar, który wykorzystał fatalny błąd Yvona Mvogo. Bramkarz podarował piłkę rywalom, przy okazji jeszcze doznał kontuzji.
W kolejnych minutach utrzymała się przewaga PSG. Podopieczni Galtiera często gościli na połowie rywali, budując kolejne ataki. W 28. minucie Kylian Mbappe znalazł miejsce na lewym skrzydle, dośrodkował do Sergio Ramosa, który oddał celny strzał zakończony interwencją golkipera.
Chwilę później Neymar odnalazł się w polu karnym, po czym odegrał do Hugo Ekitike. Młody napastnik przeniósł piłkę nad bramką. Pod koniec pierwszej połowy Ekitike oddał kolejne uderzenie, tym razem celne, z którym poradził sobie Vito Mannone.
W 45. minucie Achraf Hakimi miał dogodną szansę na zdobycie bramki. Marokańczyk stanął oko w oko z bramkarzem Lorient, ale niepotrzebnie szukał podaniem Ekitike i z całej akcji nic nie wyszło.
W 53. minucie Lorient niespodziewanie doprowadziło do remisu. Gianluigiego Donnarummę pokonał Terem Moffi.
Lorient dzielnie się broniło, ale w końcu pozwoliło paryżanom na zdobycie drugiej bramki. Neymar do bramki dołożył asystę, notując kluczowe podanie przy trafieniu Danilo Pereiry.
PSG wygrało i nadal zajmuje miejsce na fotelu lidera z przewagą pięciu punktów nad Lens. Lorient jest czwarte.
Adam Kłos06 Nov 2022 · 14:56