Śląsk Wrocław w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Konferencji! Rywal nie miał nic do powiedzenia

Marcin Karczewski / Press Focus
Śląsk Wrocław zagra w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Polski klub przypieczętował awans wygrywając u siebie z estońskim Paide 2:0.
Wrocławianie mieli zaliczkę z pierwszego meczu - na wyjeździe zwyciężyli 2:1. W rewanżu od początku kontrolował przebieg gry.
Śląsk objął prowadzenie w 41. minucie. Mączyński zagrał w pole karne do Exposito, ten starał się dryblować, ale piłkę przejął Janasik i płaskim uderzeniem trafił do siatki.
Goście w żaden sposób nie zagrażali Śląskowi. To drużyna Magiery miała inicjatywę, kontrolowała grę i w końcu podwyższyła prowadzenie. W 65. minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłkę do bramki wepchnął Garcia.
W końcówce Śląsk spuścił z tonu. Paide próbowało atakować. Bramce Śląska zagroziło raz - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę z rąk wypuścił Szromnik, ale strzał jednego z Estończyków został zablokowany.
W kolejnej rundzie piłkarzy z Wrocławia czeka długa podróż. Zagrają w niej z Araratem-Armenią Erywań.
Marcin Karbowski15 Jul 2021 · 22:49