Śląsk wygrał z Lechem. Fatalny mecz lidera

asinfo
Śląsk Wrocław pokonał u siebie Lecha Poznań 2:0 (2:0) w drugim piątkowym meczu dziesiątej kolejki rozgrywek Ekstraklasy.
Dzięki czwartej wygranej w sezonie podopieczni Jana Urbana przesunęli się na piąte miejsce w tabeli. "Kolejorz", który rozczarował zwłaszcza w grze ofensywnej, doznał drugiej porażki w bieżących rozgrywkach i na razie pozostał liderem klasyfikacji.
* * * * * *

Tak padły bramki:
1:0 Pich 25'

Koronkowa akcja gospodarzy. Piłka na połowie rywali wędrowała z lewej na prawą stroną boiska i po zagraniu w pole karne przytomnym strzałem w długi róg nie dał szans golkiperowi przyjezdnych Robert Pich.
2:0 Robak 45+4-karny

Kosecki faulowany w polu karnym przez Situma i sędzia po wideoweryfikacji wskazał na "wapno". Marcin Robak płaskim strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie miejscowych.
Zawodnik meczu: Jakub Kosecki. Reprezentacyjna forma wychowanka Legii. Aktywny jak niegdyś przy Łazienkowskiej pomocnik miał udział przy obu golach w pierwszej połowie dla dwukrotnych mistrzów Polski.