Słynny trener nie dla PSG, woli poczekać na inną posadę. Mistrzowie Francji szykują rewolucję

Słynny trener nie dla PSG, woli poczekać na inną posadę. Mistrzowie Francji szykują rewolucję
John Spencer/Pressfocus
Autor: Maciej Pietrasik 23 maj 2022 | 08:35
Najbliższe tygodnie będą czasem wielkich zmian w PSG. Najnowsze wieści w tej sprawie przekazuje dziennikarz "RMC Sport", Loic Tanzi. Według niego na Parc des Princes nie trafi Zinedine Zidane.
W miniony weekend mistrzowie Francji mogli świętować wielki sukces, jakim było przedłużenie kontraktu z Kylianem Mbappe. Francuza przekonano między innymi obietnicą rewolucji w pionie sportowym.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zwolniony miał zostać dotychczasowy dyrektor sportowy, Leonardo. Jego miejsce lada dzień powinien zająć Luis Campos, jeden z twórców zeszłorocznego sukcesu Lille.
To właśnie on odpowiedzialny będzie za wybór nowego trenera. Tym raczej nie zostanie Zinedine Zidane, o czym informuje Loic Tanzi z "RMC Sport".
Z francuskim szkoleniowcem osobiście skontaktował się emir Kataru, chcąc go namówić na pracę z PSG. Były trener Realu Madryt ma jednak nieco inne plany.
Woli poczekać na zakończenie tegorocznego mundialu. Po nim może bowiem zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Francji, zastępując na tym stanowisku Didiera Deschampsa.
PSG szykuje też zmiany w samym zespole. Co ciekawe, tego lata zamierza głównie sprzedać część zawodników - niemal nikt nie jest bezpieczny, łącznie z Neymarem.
Stołeczny zespół chce zmniejszyć liczbę gwiazd w drużynie, sprowadzając w to miejsce zawodników z Francji. Jednym z nich może być skrzydłowy FC Barcelony, Ousmane Dembele.
Źródło: RMC Sport