Spacerek Chelsea. Piąte czyste konto nowego bramkarza “The Blues”

Nicolas Messyasz / Press Focus
Ani w Premier League, ani w Lidze Mistrzów. Nikt na razie nie potrafi znaleźć recepty na pokonanie Edouarda Mendy’ego, bramkarza Chelsea. “The Blues” bez problemu pokonali na wyjeździe Burnley 3:0.
Chelsea otrzymała pierwszy cios zanim jeszcze rozległ się pierwszy gwizdek. Podczas rozgrzewki Christian Pulisic nabawił się urazu, więc Frank Lampard musiał zmienić plany i w miejsce Amerykanina przesunął Timo Wernera, a na “9” wskoczył Tammy Abraham.
Brak Pulisica bardzo londyńczykom nie zaszkodził. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Hakim Ziyech, finalizując akcję po podaniu Abrahama. Wydaje się jednak, że duży błąd w tej sytuacji popełnił bramkarz Burnley Nick Pope.
Za pierwszą połowę brawa należały się także Thiago Silvie. Środkowy obrońca “The Blues” dobrze wpasował się w linię defensywy, notując najwięcej kontaktów z piłką, najwięcej dokładnych podań, wygrywając wszystkie pojedynki główkowe i indywidualne pojedynki.
W drugiej połowie, kiedy wydawało się, że kontrolę nad widowiskiem przejmują gospodarze, Chelsea uderzyła ponownie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Mason Mount, dynamicznie w polu karnym wyskoczył Kurt Zouma i doskonale przymierzył głową. W 70. minucie było już 3:0. Ziyech do swojego gola dorzucił asystę przy trafieniu Timo Wernera.
To trzecia wygrana Chelsea w tym sezonie i piąta porażka Burnley, który tym samym spada na ostatnie miejsce w tabeli. Podopieczni Seana Dyche'a wciąż jednak mają w zanadrzu jeden zaległy mecz.