Spektakularna wymiana w finale Roland Garros! Muchova rzuciła się na kort, aby wydrzeć punkt Świątek [WIDEO]

Screen Twitter
Po dwóch setach w tegorocznym finale Roland Garros Iga Świątek remisowała z Karoliną Muchovą. Czeszka w drugiej partii wykazała się niezwykle silną wolą walki.
W drugim secie Iga Świątek prowadziła już 3:0 w gemach i wydawało się, że jest na dobrej drodze do trzeciego tytułu wywalczonego na paryskich kortach. Wówczas jednak przebudziła się Karolina Muchova.
Czeszka nie tylko zdołała przełamać naszą reprezentantkę, ale też doprowadzić do wyrównania. W kolejnych gemach toczyła się zacięta walka, doszło do stanu 5:5, a w konsekwencji 6:5 na korzyść rywalki Polki.
W decydujących momentach partii doszło do dwóch spektakularnych wymian. Pierwsza - okupiona kilkoma sprintami Muchovej - została zaliczona na konto Świątek. W drugiej, kluczowej, raszynianka musiała uznać wyższość 26-latki.
Świątek zdołała odbić piekielnie mocny serwis Czeszki, a także zdążyła do jej kolejnego ataku. Co więcej, zepchnęła ją do defensywy, ale tam Muchova pokazała się z kapitalnej strony. Aby ratować jedną z piłek niemal rzuciła się na kort i odniosła wielki sukces. Zdołała bowiem zdobyć punkt, wygrać partię 7:5 i doprowadzić do remisu w setach.
Hubert Kowalczyk10 Jun 2023 · 17:18