Spektakularne występy wychowanków poniosły Manchester City! Serbowie nastraszyli faworytów [WIDEO]

Screen Twitter
Manchester City pokonał Crvenę zvezdę 3:2 (1:0) w spotkaniu wyjazdowym. Goście przystąpili do rywalizacji w mocno rezerwowym składzie.
Na ostatnie spotkanie w fazie grupowej Ligi Mistrzów Pep Guardiola wystawił kilku piłkarzy z drugiego szeregu. W wyjściowym składzie zameldowali się Kalvin Phillips, Stefan Ortega, Rico Lewis, a przede wszystkim Oscar Bobb i Micah Hamilton, który debiutował w barwach "The Citizens" (szczegóły TUTAJ).
Mimo tego przyjezdni bardzo szybko narzucili swoje warunki. Już w 19. minucie do siatki trafił wspomniany Hamilton. Skrzydłowy miał trochę miejsca w bocznym sektorze boiska bez kompleksów wszedł w pole karne i oddał mocny, ale i precyzyjny strzał.
Na kolejną szansę trzeba było poczekać do końca pierwszej połowy, gdy okazję zmarnował Bobb. Napastnik nie zdołał przeciąć toru lotu piłki zagranej wzdłuż linii bramkowej.
Po zmianie stron "The Citizens" wciąż byli stroną przeważającą, ale swoje akcje tworzyła też Crvenza zvezda. W 51. minucie doskonale zachował się Ortega. Niemiec popisał się podwójną interwencją i uchronił drużynę przed startą bramki.
W 62. minucie goście w końcu strzelili drugiego gola. Tym razem na listę wpisał się Bobb. Napastnik popisał się indywidualną akcją i bez większych problemów wpakował piłkę do siatki.
W 76. minucie odpowiedzieli Serbowie za sprawą In-Beoma Hwanga, ale już po kilku minutach Manchester City wykonywał rzut karny. We własnej szesnastce faulował Nasser Djiga, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Kalvin Phillips.
Niemniej ostatnie słowo w meczu powiedziała Crvena zvezda. W 91. minucie gospodarze skutecznie egzekwowali korner. Najlepiej w walce o górną piłkę poradził sobie Aleksander Katai, który ustalił wynik spotkania na 3:2 na korzyść Anglików.
Tym samym z Grupy G awansowały Manchester City i RB Lipsk. Trzecie miejsce zajęli Young Boys, natomiast Crvena zvezda była czwarta.
Hubert Kowalczyk13 Dec 2023 · 20:40