Spektakularne zwycięstwo Borussii Dortmund! Nowy lider Bundesligi, Bayern nie może odpuścić [WIDEO]

Joachim Bywaletz/Pressfocus
Borussia Dortmund nie miała dziś litości dla FC Koeln. Zespół Edina Terzicia wygrał aż 6:1 (4:1) i wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi.
Borussia Dortmund bardzo szybko narzuciła swoje warunki gry dzisiejszym rywalom. Znajdujące się w kryzysie FC Koeln już po 20. minutach przegrywało dwiema bramkami.
Wielkie strzelanie rozpoczął Guerriero, który wykorzystał podanie od Malena. Chwilę później wynik podwyższył Haller, wracający do formy po wygranej walce z nowotworem.
Jeszcze przed przerwą kolejne trafienia dołożyli Reus i Malen. Goście zdołali odpowiedzieć jedynie bramką Selke, ale i tak sprawa wydawała się już rozstrzygnięta.
Po zmianie stron BVB nie zamierzało jednak odpuszczać. W 69. minucie dublet skompletował Haller, natomiast minutę później gola dorzucił wspomniany już Reus. Dla Niemca było to 150. trafienie w Bundeslidze.
W końcówce spotkania Terzić dokonał kilku zmian, chcąc oszczędzić swoich najważniejszych zawodników. Koeln nie zdołało jednak zmniejszyć rozmiarów klęski i ostatecznie przegrało aż 1:6 (1:4).
Tym samym Borussia wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli i ma jeden punkty przewagi nad drugim Bayernem Monachium, który rozegrał mecz mniej. Dzisiejszy rywal dortmundczyków zajmuje 13. lokatę z sześcioma "oczkami" nad strefą barażową.
Hubert Kowalczyk18 Mar 2023 · 20:19