Fenomenalny gol Hakana Calhanoglu z dystansu! Kuriozalny błąd w meczu AS Romy [WIDEO]

Dzisiejsze spotkania ligi włoskiej obfitowały w ogromne emocje. Inter odniósł wysokie zwycięstwo, ale punkty niespodziewanie zgubiła AS Roma.
Inter rozbił Hellas 6:0, chociaż przez pierwsze dwa kwadranse meczu nie mógł objąć prowadzenia. W końcu "Nerazzurrich" wyręczył Adolfo Gaich, który pechowo zdobył bramkę samobójczą.
Podopieczni Simone Inzaghiego wykorzystali swój moment i poszli za ciosem. W 37. minucie prowadzenie podwyższył Hakan Calhanoglu, który oddał fenomenalny strzał z dystansu.
Już kilkadziesiąt sekund później na listę strzelców wpisał się jeszcze Edin Dżeko. Do przerwy Inter prowadził 3:0. Na początku drugiej połowy Lautaro Martinez wykorzystał asystę Marcelo Brozovicia i trafił do siatki. W 61. minucie dublet skompletował Dżeko. Wynik meczu ustalił Lautaro Martinez.
Po zwycięstwie Inter zajmuje czwarte miejsce w lidze. Hellas jest osiemnasty.
Monza - AS Roma
Punkty w lidze niespodziewanie zgubiła AS Roma, która zremisowała 1:1 z Monzą. Najpierw w 24. minucie do siatki trafił Stephan El Shaarawy, który wykorzystał fatalny błąd bramkarza.
W 37. minucie Jose Mourinho nie zgadzał się z jedną z decyzji sędziego. Portugalczyk wdał się jeszcze w krótką sprzeczkę z Raffaele Palladino. Ostatecznie obaj trenerzy zostali ukarani żółtymi kartkami.
Jeszcze przed przerwą Monza doprowadziła do remisu. Luca Caldirola pokonał Ruiego Patricio i po pierwszej połowie był remis 1:1.
W drugiej połowie podopieczni Mourinho bezskutecznie bili głową w mur. Strzały Tammy'ego Abrahama czy Edoardo Bove nie zakończyły się sukcesem.
Rzymianie kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem w doliczonym czasie gry z boiska wyleciał Zeki Celik. Po remisie "Giallorossi" zajmują siódme miejsce w tabeli. Monza jest dziesiąta.
Adam Kłos03 May 2023 · 23:01