Spektakularny mecz Casemiro! Dwa gole Brazylijczyka i awans Manchesteru United w krajowym pucharze [WIDEO]

Manchester United awansował do 1/8 FA Cup. "Czerwone Diabły" na własnym boisku wygrały 3:1 z Reading.
Na początku spotkania sędzia podyktował rzut wolny dla Manchesteru. Do piłki podszedł Christian Eriksen, który oddał minimalnie niecelny strzał. W 14. minucie Reading znów dopuściło się przewinienia przed polem karnym. Tym razem Joe Lumley obronił uderzenie Marcusa Rashforda.
W 35. minucie napastnik Manchesteru skierował piłkę do siatki. Gol Rashforda nie został jednak uznany z powodu pozycji spalonej Wouta Weghorsta.
Pod koniec pierwszej połowy Reading stanęło przed szansą na zdobycie bramki. Tyrell Malacia popełnił poważny błąd we własnym polu karnym, ale na jego szczęście rywale nie wykorzystali dogodnej okazji.
W 55. minucie Manchester wyszedł na prowadzenie. Do siatki trafił Casemiro, wykorzystując asystę Antony'ego.
Już po chwili Casemiro miał na swoim koncie dwie bramki. Po raz pierwszy po przenosinach na Old Trafford Brazylijczyk strzelił dublet.
Ten wieczór na Old Trafford zdecydowanie należał do pomocników z Kraju Kawy. Trzeciego gola dla United strzelił Fred. Goście z Reading odpowiedzieli jeszcze trafieniem Amadou Mbengue.
Manchester wygrał 3:1 i awansował do 1/8 finału FA Cup.
Adam Kłos28 Jan 2023 · 22:53