Spektakularny występ polskiego bramkarza. Obronił dwa rzuty karne w trzy minuty [WIDEO]

Wielki wyczyn Filipa Kurto. Polski bramkarz australijskiego klubu Macarthur FC obronił dwa rzuty karne w meczu z Wellington Phoenix (2:1).
Kurto od kilku lat gra w klubach z ligi australijskiej. Z Macarthur FC jest związany od października 2021 roku.
W tym sezonie 31-latek gra regularnie. Mecz z Wellington Phoenix był jego czternastym występem w bieżącej edycji A-League. Co prawda nie zachował w nim szóstego czystego konta, ale i tak błysnął umiejętnościami.
Kurto w końcówce pierwszej połowy dwukrotnie musiał bronić rzuty karne. W obu przypadkach odbił piłkę. Najpierw powstrzymał Oskara Zawadę, potem Yana Sasse. Obie interwencje dzieliły zaledwie trzy minuty!
Kurto wcześniej skapitulował po golu z akcji. Górą w meczu była jego drużyna, choć w drugiej połowie... nie wykorzystała jedenastki.
Macarthur i Wellington mają po 21 goli. W tabeli wyżej jest zespół Zawady, który ostatniego rywala wyprzedza bilansem bramkowym.
Marcin Karbowski12 Feb 2023 · 11:52
Źródło: tvpsport.pl, twitter