Clout MMA zmienia werdykt głośnej walki! Jednak remis

Clout MMA zmienia werdykt głośnej walki! Jednak remis
Źródło: Norbert Barczyk / PressFocus
Organizacja Clout MMA poinformowała o zmianie werdyktu hitowej walki. Po szczegółowej analizie uznano, że starcie powinno zakończyć się remisem.
W ubiegłą sobotę w katowickim Spodku odbyło się Clout MMA 5. Podczas wydarzenia Michał „Wampir” Pasternak skrzyżował rękawice z Denisem "Bad Boyem" Załęckim.
Dalsza część tekstu pod wideo
Sędziowie orzekli większościową decyzję i wskazali Pasternaka jako zwycięzcę. Niedługo po pojedynku Załęcki odwołał się od werdyktu.
Organizacja pozytywnie rozpatrzyła protest "Bad Boya". Po szczegółowej analizie postanowiono zmienić wynik starcia na remis.
- Denis "Bad Boy" Załęcki złożył protest po pojedynku na Clout MMA 5 z Michałem "Wampirem" Pasternakiem. Po wnikliwej analizie walki przez sędziów decyzja została zmieniona z większościowej wygranej Pasternaka na remis - przekazała organizacja.
Podjętą decyzję skomentowali sędziowie, Paweł Stasiak oraz Tomasz Haczyński. Panowie uzasadnili swoją ocenę zgadzając się ze zmianą werdyktu.
- Po zapoznaniu się z protestem i materiałem wideo z walki Denis Załęcki vs Michał Pasternak na gali Clout MMA 5 stwierdzam, że są podstawy do zmiany werdyktu z wygranej przez Michała Pasternaka przez większościową decyzję sędziów na remis. W tej walce moja pozycja w ringu względem zawodnika, który w pozycji gardy zasłonił pole mojego widzenia prawym ramieniem podczas widocznego na zapisie nagrania nieintencjonalnego faulu, nie pozwoliła mi tego dostrzec. Po przeanalizowaniu materiału filmowego, który został nagrany z innej perspektywy, mogę powiedzieć, iż zawodnik poprzez podniesienie palca lewej ręki i wskazywaniem w bliskiej odległości oka, sygnalizował faul - przekazał sędzia Paweł Stasiak.
- W takiej sytuacji sędzia w klatce jest arbitrem, który musi zdecydować. Po skorzystaniu z VAR stwierdziłem, że zadany faul nie był intencjonalny, a liczba ukończonych rund pozwoliła na zliczenie kart punktowych, zliczenie punktów i techniczną decyzję. W tej sytuacji faulu, po którym zawodnik faulowany nie może dalej walczyć, to sędzia - który jest sędzią w klatce - ocenia, czy faul był intencjonalny, czy nieintencjonalny. Żaden inny sędzia, przedstawiciel komisji, supervisor, organizator, menadżer, trener itd. nie ma prawa do dokonania tej oceny za sędziego w klatce - dodał sędzia.
- Po zapoznaniu się z protestem oraz dostarczonym zapisem wideo z walki Denis Załęcki vs Michał Pasternak, uważam, że nie doszło do błędu proceduralnego i z perspektywy sędziego w klatce można było nie zauważyć faulu, który okazał się nieintencjonalny w ferworze walki, podczas zbicia uderzenia. Sędzia znajdował się po przeciwnej stronie i miał prawo w pierwszej chwili tego nie widzieć. Biorąc pod uwagę wiele aspektów takich jak okoliczności tego uderzenia, położenie sędziego względem uderzenia, siłę uderzenia oraz szybką wymianę ciosów zawodników, stwierdzam, że z mojej strony sędzia będąc najbliżej tej sytuacji, stwierdził brak przeciwwskazań do zatrzymania walki, którą tak naprawdę zakończyła decyzja lekarza. I to on jest osobą, która w danym momencie widziała wszystko i z perspektywy osoby oglądającej nagranie wideo trudno jest zobaczyć to, co on w klatce. (…) Wynik to 28:28 i według mnie walka powinna zakończyć się remisem - przekazał sędzia Tomasz Haczyński.
Redakcja meczyki.pl
Filip Węglicki11 Jun · 13:40
Źródło: Clout MMA

Przeczytaj również