Ołeksandr Usyk z drugim zwycięstwem w wadze ciężkiej. Pokonał Derecka Chisorę po trudnym boju

Pressfocus
Ołeksandr Usyk pokonał Derecka Chisorę na punkty na gali boksu zawodowego w Londynie. Jest to jego drugie zwycięstwo w wadze ciężkiej.
Walka rozpoczęła się w zaskakujący sposób. Pięściarzem zdecydowanie przeważającym był Dereck Chisora. Brytyjczyk zasypywał nieco uśpionego rywala seriami mocnych ciosów, ale ostatecznie nie udało mu się zadać uderzenia na tyle silnego, aby doprowadzić do nokdaunu. Pierwsze trzy rundy padły łupem Chisory.
Od czwartego starcia to Ołeksandr Usyk zaczął pokazywać swoje umiejętności, skutecznie kontrując swojego przeciwnika w kolejnych akcjach. Bardziej ofensywny wciąż był Chisora, ale z minuty na minutę wyraźnie tracił on siły i to Ukrainiec zaczął zadawać więcej czystych ciosów.
Kolejne dwie rundy to dominacja Usyka, który zachował zdecydowanie więcej sił. W końcówce siódmej odsłony walki wyprowadził on piękną kombinację celnych ciosów, które zachwiały rywalem, Kto wie, być może starcie zakończyłoby się już w tym momencie, gdyby nie gong.
Kolejne rundy nie przyniosły zmiany sytuacji, choć Brytyjczykowi nie można odmówić ambicji. Długimi fragmentami to on był ponownie aktywniejszą stroną i wyprowadzał więcej ciosów.
Walka zakończyła się jednogłośnym zwycięstwem Ołeksandra Usyka na punkty. Jej dokładny wynik, to:
117-112, 115-113, 115-113
Ołeksandr Usyk to mistrz olimpijski wagi ciężkiej z 2012 roku. W 2013 rozpoczął karierę zawodową, a już w 2016 roku został mistrzem świata WBO wagi junior ciężkiej, po wygranej walce z Krzysztofem Głowackim. Jego bilans to 18-0, a dzisiejsza walka była jego drugą w wadze ciężkiej.
Dereck Chisora z kolei może się pochwalić bilansem 32-10. Anglik ma na swoim koncie m.in. walkę o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej z Witalijem Kliczką. W Polsce znany jest z efektownego nokautu na Arturze Szpilce.
Tomasz Ustroń01 Nov 2020 · 01:04