Poruszający apel gwiazdy UFC. Pimblett zwrócił uwagę na problem depresji wśród mężczyzn. "Proszę" [WIDEO]

Poruszający apel gwiazdy UFC. Pimblett zwrócił uwagę na problem depresji wśród mężczyzn. "Proszę" [WIDEO]
Screen UFC
Paddy Pimblett poruszył temat depresji wśród mężczyzn. Gwiazda UFC zwróciła się z poruszającym apelem, w którym nawoływała do niebagatelizowania tej choroby.
Minionej nocy Paddy Pimblett odniósł kolejne spektakularne zwycięstwo w UFC. Anglik wygrał z Jordanem Leavittem, którego pokonał za pomocą duszenia zza pleców.
Dalsza część tekstu pod wideo
Uwaga obserwatorów skupiała się jednak nie tylko na sportowej postawie Brytyjczyka. Pimblett wygłosił bowiem emocjonalny apel, w którym odniósł się do tematu depresji wśród mężczyzn.
27-latek przytoczył historię swojego przyjaciela, który odebrał sobie życie, ponieważ nie potrafił wygrać z chorobą. W związku z tym gwiazda UFC nawoływała, aby zagadnienie to nie było już nigdy więcej bagatelizowane ani trywializowane przez społeczeństwo.
- Proszę, jeśli nosicie jakiś ciężar, którego nie potraficie wytrzymać, a jedynym wyjściem z sytuacji jest dla was odebranie sobie życia, idźcie i porozmawiajcie z kimś - nawoływał Pimblett.
- To piętno tego świata, że mężczyźni nie mogą o tym swobodnie mówić. Powinniśmy z tym zerwać, proszę - dodawał poruszony Brytyjczyk.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk24 Jul 2022 · 09:11
Źródło: UFC

Przeczytaj również