Szok w świecie boksu! Usyk zrzekł się pasów, sensacyjne informacje
W piątek świat obiegły szokujące wieści. Ołeksandr Usyk przekazał, że pozbywa się wszystkich mistrzowskich pasów. Jak zaznaczył, nie kończy jeszcze kariery, wszak czeka go oficjalne pożegnanie.
Ołeksandr Usyk to jeden z najlepszych pięściarzy w historii boksu. Na przestrzeni całej zawodowej kariery nie poniósł ani jednej porażki. Po drodze odniósł 25 zwycięstw i sięgnął po tytuł mistrza świata.
W efekcie w dorobku Ukraińca znajdowały się pasy federacji WBO, WBA, WBC i IBO. W piątek 39-latek podjął szokującą decyzję i się ich zrzekł.
- To przemyślana decyzja, która, jestem tego pewien, otworzy przede mną nowe możliwości. To nie jest koniec historii. Przed nami dalszy ciąg. To piękny dzień, aby ogłosić wam, że wakuje wszystkie pasy, które mam. Zrobię je dostępne dla wszystkich chłopaków, z którymi miałbym boksować. Oddaję pasy, ale nie kończę ze sportem. Wciąż mam przed sobą ostatni taniec - przekazał Usyk w mediach społecznościowych.
Zgodnie z pojawiającymi się wcześniej informacjami kariera Ukraińca zmierza w kierunku końca. Wygląda na to, że została mu jedna walka.
Kto będzie rywalem Usyka? W ostatnim czasie spekulowało się na temat trzeciego starcia z Tysonem Furym. Brytyjczyk dwukrotnie przegrał z nim w Rijadzie, tracąc jednocześnie tytuł mistrza świata.
O rewanżu z Ukraińcem myśli ponadto Rico Verhoeven. Holender musiał uznać jego wyższość przy okazji niedawnej gali boksu w Gizie.