Wielki triumf Mateusza Gamrota na gali UFC! Polak wygrał i wyzwał mistrza do walki [WIDEO]

Mateusz Gamrot odniósł przekonujące zwycięstwo na gali UFC 299. Polak na pełnym dystansie czasowym pokonał Rafaela dos Anjosa.
"Gamer" od 2020 roku walczy w federacji UFC. W poprzednim roku udało mu się pokonać Jalina Turnera i Rafaela Fizieva. W sumie jego bilans w zawodowej karierze wynosił 23 zwycięstwa i tylko dwie porażki.
Mateusz Gamrot w walce z Beneilem Dariushem
Craig Kidwell / pressfocus
Naprzeciw Polaka stanął zawodnik z jeszcze większym doświadczeniem. Rafel dos Anjos dotychczas stoczył 46 walk, wygrywając 32 z nich.
Na początku niedzielnego starcia Brazylijczyk przejął kontrolę i zaskoczył Gamrota celnym kopnięciem. Nasz reprezentant pozbierał się jednak i uciekł ze stójki, szukając obaleń. Pod koniec pierwszej rundy "Gamer" wyprowadził serię skutecznych ciosów.
Po krótkiej przerwie Gamrot znów wyszedł z inicjatywą i po raz kolejny sprowadził Dos Anjosa na matę. Brazylijczykowi udało się wrócić do stójki, ale następnie znów został obalony. Obaj zawodnicy mieli zupełnie inny plan na przeprowadzenie tej walki.
W trzeciej i ostatniej odsłonie "Gamer" nadal szukał zapasów. W pewnym momencie zdobył plecy Brazylijczyka, co nieco ułatwiło mu dalszą kontrolę pojedynku.
Mateusz Gamrot w walce z Rafaelem dos Anjosem
Ostatecznie po 15 minutach walka dobiegła końca. Jednogłośną decyzją sędziów wygrał Mateusz Gamrot. Starcie punktowano 29-28, 30-27, 29-28 na korzyść Polaka.
Mateusz Gamrot po zwycięstwie z Rafaelem dos Anjosem
Po kolejnym zwycięstwie "Gamer" zwiększył szansę na możliwość walki o pas. 33-latek nie czekał długo i od razu wyzwał do walki Islama Machaczewa, obecnego mistrza UFC w wadze lekkiej.
- Zobaczmy, czyj wrestling jest lepszy, wrestling z Dagestanu czy z Polski - rzucił Gamrot po walce.
Machaczew pozostaje mistrzem UFC od października 2022 roku. W ubiegłym roku dwukrotnie obronił pas, pokonując Alexandra Volkanovskiego.
Adam Kłos10 Mar · 04:48