Adam Małysz stracił cierpliwość i zapowiada rewolucję! Polska kadra bez legendarnych skoczków?

Adam Małysz stracił cierpliwość i zapowiada rewolucję! Polska kadra bez legendarnych skoczków?
Rafal Oleksiewicz / pressfocus
Sezon 2023/2024 jest bardzo nieudany dla polskich skoczków. W rozmowie z telewizją TVN Adam Małysz zapowiedział, że już niedługo wieloletnich liderów naszej kadry może zabraknąć w Pucharze Świata.
Biało-czerwoni w ostatnich miesiącach byli niestety jedynie tłem dla czołowych skoczków świata. Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch nie potrafili nawiązać do sukcesów z poprzednich lat.
Dalsza część tekstu pod wideo
Mimo to skakali niemal co tydzień w zawodach Pucharu Świata. Adam Małysz uważa, że takie podejście jest błędne. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego rozmawiał na ten temat z Thomasem Thurnbichlerem.
Legendarny skoczek, a obecnie prezes Polskiego Związku Narciarskiego, zapowiedział rewolucję. W studiu TVN przyznał, że już niedługo doświadczonych zawodników może zabraknąć w niektórych zawodach Pucharu Świata.
Adam Małysz podczas PŚ w Zakopanem, 21.01.2024
Krzysztof Porebski / pressfocus
- Dużo rozmawiałem z Thomasem Thurbichlerem na ten temat, że jednak ci starsi zawodnicy powinni wybierać pewne zawody, a nie skakać we wszystkich konkursach Pucharu Świata. Oni potrzebują więcej odpoczynku, więcej regeneracji - ocenił Małysz.
- Na pewno łatwiej by było podjąć tę decyzję, gdyby zaplecze lepiej skakało. Ja byłem dużo wcześniej za tym, żeby ci starsi zawodnicy, jak nie byli w formie, potrenowali, albo pojechali na zawody nieco niższej rangi - przyznał.
- Jeśli tam zaczynasz wygrywać, czy wchodzić do pierwszej trójki, to też samego zawodnika podbudowuje i to wcale nie jest coś, co jest gorsze czy degradujące - podkreślił.
Kamil Stoch
Tadeusz Mieczyński / Press Focus

Przeczytaj również