Aleksander Zniszczoł na podium w Planicy! Niebotyczny występ Daniela Hubera!

Aleksander Zniszczoł na podium w Planicy! Niebotyczny występ Daniela Hubera!
screen
Aleksander Zniszczoł zajął trzecie miejsce w kończących sezon zawodach Pucharu Świata w Planicy! We wspaniałym stylu rywalizację wygrał Daniel Huber.
W pierwszej serii wielką formę potwierdził Daniel Huber. Austriak mimo obniżonego rozbiegu kropnął aż 247 m. Drugiego na półmetku Aleksandra Zniszczoła wyprzedzał aż o 23,7 pkt. Polak miał jednak spore szanse, by na zakończenie sezonu wywalczyć drugie pucharowe podium w karierze. Więcej o pierwszej serii pisaliśmy TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zwycięstwo Hubera było niezagrożone. 31-latek przypieczętował je bardzo efektownie. Zamknął konkurs i cały sezon lotem na 242 m. Zrobił to mimo znacząco obniżonego rozbiegu. Rywali wyprzedził o ponad 40 punktów!
Jeszcze przed jego skokiem oglądaliśmy interesującą walkę o podium. Bez powodzenia uczestniczył w niej Peter Prevc, który po tym sezonie zakończy karierę. Bohater gospodarze po skokach na 233,5 i 226,5 m został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Na podium stanął za to jego młodszy brat Domen, który po lotach na 233 i 238 m zajął drugie miejsce.
Na trzeciej pozycji rywalizację skończył Aleksander Zniszczoł. Dla Polaka, który zaliczył 237 i 237,5 m, to drugie podium w karierze.
Kapitalnie w finałowej serii poleciał Piotr Żyła, który poprawił zaliczył aż 240 m, czyli o 10 m więcej niż w pierwszej próbie. Dzięki temu przesunął się do czołowej dziesiątki. Rywalizację zakończył na piątej pozycji.
Piotr Żyła, 24.03.2024
screen
Swojego miejsca z pierwszej serii nie poprawił Kamil Stoch, który zakończył rywalizację na 16. pozycji. Skoczył 227,5 i 223 m.
Start na Letalnicy kompletnie nie udał się Dawidowi Kubackiemu, który w żadnym z dwóch skoków nie przekroczył granicy 200 m (194 i 187,5 m). Został sklasyfikowany na 29. miejscu.
Planica, 24.03.2024
screen

Przeczytaj również