Aleksander Zniszczoł odleciał w Planicy! Polak wysoko w serii próbnej, słaby skok Kubackiego

Aleksander Zniszczoł odleciał w Planicy! Polak wysoko w serii próbnej, słaby skok Kubackiego
Krzysztof Porebski / pressfocus
Aleksander Zniszczoł pokazał się z bardzo dobrej strony w serii próbnej przed konkursem drużynowym w Planicy. Polski skoczek zajął trzecie miejsce. Pozostali Polacy wylądowali poza czołową dziesiątką.
W piątek został rozegrany konkurs indywidualny na skoczni mamuciej w Planicy. Ze zwycięstwa na tym obiekcie cieszył się Peter Prevc. Kolejne miejsca zajęli Daniel Huber oraz Johann Andre Forfang.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na sobotę zaplanowano z kolei konkurs drużynowy. Trener reprezentacji Polski, Thomas Thurnbichler zdecydował, że do rywalizacji przystąpią Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł.
Dawid Kubacki
Vid Ponikvar / Press Focus
Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów rozegrana została seria próbna. Po triumf w niej sięgnął Timi Zajc. Słoweniec osiągnął 230,5 metra. Za jego plecami znalazł się Robert Johansson.
Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł poszybował na odległość 218,5 metra, co dało mu trzecią pozycję.
Gorzej zaprezentowali się inni biało-czerwoni. Piotr Żyła (214 metrów) był 13., Kamil Stoch (206 metrów) - 14., a Dawid Kubacki (183,5) - 26.
Początek sobotniego konkursu drużynowego zaplanowano na godzinę 9:30. Do rywalizacji na skoczni mamuciej w Planicy przystąpi dziewięć reprezentacji. Jedna z nich nie awansuje do serii finałowej.
Aleksander Zniszczoł
Krzysztof Porebski / pressfocus

Przeczytaj również