Były mistrz olimpijski podsumował sezon polskich skoczków. "Nie można dominować cały czas"

Były mistrz olimpijski podsumował sezon polskich skoczków. "Nie można dominować cały czas"
Marcin Bulanda / PressFocus
Thomas Morgenstern podsumował sezon w wykonaniu polskich skoczków narciarskich. Mistrz olimpijski sprzed 16 lat jasno wyraził się na temat ostatnich wyników biało-czerwonych. Nie zabrakło wysublimowanej krytyki.
Igrzyska olimpijskie w Pekinie były zwieńczeniem sezonu dla polskich skoczków narciarskich. Po rozczarowujących zmaganiach w Pucharze Świata przyszła pora na inną rywalizację, gdzie mieliśmy nadzieje na sprawienie niespodzianki.
Dalsza część tekstu pod wideo
Ostatecznie jednak medal zdobył jedynie Dawid Kubacki. Nasi reprezentanci nie powtórzyli również grupowego sukcesu, ponieważ w poniedziałkowym konkursie drużynowym zajęli miejsce poza podium. Triumfowali Austriacy przed Słoweńcami i Niemcami.
Oceny tego sezonu w wykonaniu polskich zawodników podjął się Thomas Morgenstern. Mistrz olimpijski z 2006 roku jasno przedstawił swoją opinię.
- To nie był dobry sezon dla polskiego zespołu. Mieliście przebłyski podczas turnieju czterech skoczni. To są zawodnicy, którzy w ostatnich latach pięknie skakali. Kamil Stoch był bardzo bliski medalu na dużej skoczni. Nie można zawsze skakać cudownie, wygrywać rok po roku i dominować cały czas - stwierdził były skoczek na antenie "Polsatu Sport".
- Na pewno jest jakiś powód, dla którego polscy skoczkowie nie skakali na poziomie, do którego przyzwyczaili swoich fanów. Myślę, że będą silniejsi i pokażą siłę w kolejnych latach - zaznaczył Morgenstern.
Jego opinia jest zbieżna ze słowami Michala Doleżala. Trener polskiej kadry również nie był zadowolony z wyników, które osiągnęli jego podopieczni. Część winy za taki stan rzeczy Czech bierze na siebie.
- Trzymałem to w sobie, bo nie chciałem o tym mówić do tej pory, ale może teraz powiem. To był trochę systemowy błąd. Dzięki połączeniu grup chcieliśmy pociągnąć trochę młodych zawodników, ale przez to straciliśmy trochę tych najlepszych - powiedział w rozmowie z "Onet Sport".
Doleżal prawdopodobnie pożegna się z posadą wraz z oficjalnym końcem sezonu. Wśród faworytów na trenera biało-czerwonych wymienia się obecnie Maciej Maciusiaka oraz Mike Kojonkoskiego. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.Przeczytaj również