Co za pech Maryny Gąsienicy-Daniel! Polka wypadła z trasy tuż przed metą

Pech Maryny Gąsienicy-Daniel. Polka wypadła z trasy podczas drugiego przejazdu slalomu giganta w Jasnej.
Występ Gąsienicy-Daniel śledziliśmy z uwagą, bo Polka na półmetku rywalizacji zajmowała trzecie miejsce. Gdyby je utrzymała, wywalczyłaby swoje pierwsze podium w Pucharze Świata. Mało tego - byłby to najlepszy wynik polskiej narciarski od blisko 36 lat. Ostatni raz na podium stanęła Małgorzata Tlałka w 1985 roku.
Na taki sukces Gąsienica-Daniel będzie jednak musiała poczekać. Polka słono zapłaciła za błąd popełniony w końcówce trasy. Polka zahaczyła wówczas o bramkę i wypadła z trasy. Gdyby nie to, z pewnością uplasowałaby się w czołowej piątce.
Zawody zakończyły się zwycięstwem Petry Vlhovej. Obok Słowaczki na podium stanęły Alice Robinson i Mikaela Shiffrin.
Marcin Karbowski07 Mar 2021 · 13:30
Źródło: Twitter