Dawid Kubacki odsunięty przez Thomasa Thurnbichlera. Jest decyzja po fatalnych występach w Oberstdorfie

Dawid Kubacki odsunięty przez Thomasa Thurnbichlera. Jest decyzja po fatalnych występach w Oberstdorfie
Vid Ponikvar / Press Focus
Dawid Kubacki nie weźmie udziału w kolejnych zawodach Pucharu Świata. Reprezentant Polski rozczarowuje podczas swoich ostatnich występów.
Dawid Kubacki musi zapomnieć o weekendzie w Obserstdorfie. Reprezentant Polski fatalnie wypadł podczas sobotniego konkursu, natomiast w niedzielę nawet nie przebił się przez kwalifikacje, o czym pisaliśmy TUTAJ. Przyczynił się do tego upadek po kiepskim locie.
Dalsza część tekstu pod wideo
Dawid Kubacki upada na skoczni w Oberstdorfie
Screen Eurosport
Teraz Thomas Thurnbichler przekazał, że weterana zabraknie podczas zawodów Pucharu Świata w Lahti. Kubacki został chwilowo odsunięty od drużyny narodowej, nie weźmie udziału między innymi w trakcie konkursu drużynowego. Zmagania w Finlandii potrwają od 1 do 3 marca.
- Powróci do treningu - po raz ostatni. Powróci z pewnością siebie i pełną świeżością na cykl Raw Air. Postaramy się stworzyć dla niego jak najlepszy plan - wskazał Thurnbichler.
Jednocześnie wiadomo już, że do Lahti pojedzie pięciu Polaków. Szansę od selekcjonera dostali Piotr Żyła, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot oraz Paweł Wąsek.
Paweł Wąsek
Krzysztof Porebski / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk25 Feb · 21:44
Źródło: PZN

Przeczytaj również