Dawid Kubacki wygrał konkurs w Wiśle! Genialna inauguracja sezonu w wykonaniu Polaka

Screen Twitter
Dawid Kubacki wygrał konkurs Pucharu Świata w Wiśle! Udaną inaugurację sezonu w skokach narciarskich zaliczył też Piotr Żyła, który ostatecznie uplasował się na 5. pozycji.
Zapis relacji z dzisiejszego Pucharu Świata w Wiśle znajdziecie TUTAJ.
Do sobotniej inauguracji Pucharu Świata przystępowało dziewięciu Polaków. W gronie tym znajdował się między innymi Dawid Kubacki, którego stawiano w roli jednego z faworytów zmagań.
Lider naszej kadry w istocie zdołał oddać bardzo dobry skok (130,5m). Po pierwszej serii był wszak liderem - o 3 punkty wyprzedzał drugiego Egnera Granerunda (130,5m), a o 6,3 trzeciego Stefana Krafta (125m).
Z dobrej strony pokazali się też trzej inni reprezentanci Polski. Czwarte miejsce zajmował Piotr Żyła (129m), dziewiąte Paweł Wąsek (124,5m), a trzynaste Kamil Stoch (127,5m).
Na drugą serię można było wychodzić w dobrych nastrojach, tym bardziej, że awans do rundy finałowej wywalczyło sobie łącznie sześciu przedstawicieli biało-czerwonych. Takiego wyniku nie osiągnęliśmy w żadnym turnieju poprzedniego sezonu.
Drugą serię w wykonaniu reprezentantów Polski otworzył Stefan Hula, który pofrunął na 113 metrów. Ostatecznie dało mu to 27. miejsce w sobotnim konkursie.
Niedługo później na belce startowej pojawił się Tomasz Pilch. 22-latek dzisiejszą rywalizację zapamięta na długo, ponieważ skok na 120 metrów dał mu 23. lokatę i pierwsze punkty w historii startów w PŚ.
Nieco gorzej wypadała druga próba Kamila Stocha. Startował on jednak w fatalnych warunkach, co miało torpedujący wpływ na odległość - 116 metrów - i ostateczną 10. pozycję
Paweł Wąsek się nieco gorzej - 121 metrów zagwarantowało mu 15. lokatę. Błysnął również Piotr Żyła, który odleciał na 127 metrów, dzięki czemu uplasował się na 5. miejscu.
W decydującym skoku Dawid Kubacki nie zawiódł i utrzymał swoją pozycję lidera (132,5m). Reprezentant Polski wyprzedził Granerudna i Krafta, którzy stanęli na niższych stopniach podium.