Dramatyczne wyniki Stocha i Żyły. Nawet nie awansowali do finału, Polacy daleko za czołówką

Dramatyczne wyniki Stocha i Żyły. Nawet nie awansowali do finału, Polacy daleko za czołówką
screen/Eurosport
Tylko trzech Polaków awansowało do drugiej serii konkursu Pucharu Świata w Trondheim. We wtorkowych zawodach nie zapunktują Kamil Stoch i Piotr Żyła.
Dotychczas Dawid Kubacki nie brylował w tegorocznej edycji cyklu Raw Air. Tym razem uczcił swoje 34. urodziny, skacząc 98 metrów przy notach 18 i 18,5. Po swojej próbie był pierwszy, a ostatecznie awansował z 26. miejsca.
Dalsza część tekstu pod wideo
Dawid Kubacki
Krzysztof Porebski / pressfocus
W ślady Kubackiego nie poszedł Kamil Stoch. Skoczył tylko 94,5 metra przy sześciopunktowej rekompensacie za warunki wietrzne. Nie awansował do finału, plasując się na 33. lokacie.
Aleksander Zniszczoł poradził sobie znacznie lepiej. Wylądował na 99. metrze. Do tego dodano mu 3,6 punktu za wiatr. Skończył na 20. pozycji.
Aleksander Zniszczoł Trondheim
screen/Eurosport
Maciej Kot również wystąpi w drugiej serii. Skoczył 97,5 metra przy trzech notach po 18 od sędziów, co przełożyło się na 23. pozycję. Po raz trzeci z rzędu Kot zapunktuje w zawodach Pucharu Świata.
Piotr Żyła nie wykorzystał bardzo dobrych warunków. Uzyskał zaledwie 95,5 metra przy 0,5 punktu rekompensaty za wiatr. Zajął dopiero 40. miejsce.
Pierwszą serię w wielkim stylu wygrał Ryoyu Kobayashi, który odleciał na odległość 106 metrów. Drugi był Peter Prevc (102,5 metra), a trzeci Andreas Wellinger (101,5 metra). Pozytywnie zaskoczył też piąty Roman Koudelka z wynikiem 102 metry.
Za niespodziankę można uznać wynik Stefana Krafta. Dotychczasowy lider cyklu Raw Air skoczył 99,5 metra i został sklasyfikowany dopiero na ósmym miejscu.

Przeczytaj również