Jan Habdas na podium mistrzostw świata juniorów! Gigantyczny sukces polskiego skoczka

Kacper Kirklewski/Pressfocus
Jan Habdas pokazał się z kapitalnej strony na mistrzostwach świata juniorów. 19-latek zajął trzecie miejsce podczas konkursu indywidualnego na skoczni w Whistler.
Pierwsza seria konkursu była niezwykle udana dla naszych zawodników. Habdas po próbie na odległość 96 metrów zajmował drugie miejsce.
Tuż za nim plasował się Kacper Tomasiak, który uzyskał 92,5 metra. Obu reprezentantów Polski wyprzedzał jedynie Vilho Palosaari, który wylądował na 98. metrze.
W drugiej serii do walki o zwycięstwo włączył się Jonas Schuster. Austriak oddał fenomenalny skok na odległość 98 metrów. To wystarczyło, aby wyprzedzić Habdasa i Tomasiaka. Obaj zgodnie uzyskali w finale 94,5 metra.
Zawody ostatecznie wygrał Vilho Palosaari, który w drugiej próbie skoczył 95 metrów. Fin mocno zachwiał się przy lądowaniu, co sędziowie wycenili na noty po 16. Mimo wszystko Palosaari zdołał wyprzedzić Schustera i Habdasa, który zdobył brązowy medal. Tuż za podium znalazł się Tomasiak. Dziewiąte miejsce zajął jeszcze Marcin Wróbel, Klemens Josiak był szesnasty.
Adam Kłos03 Feb 2023 · 06:41