Jeden Polak w czołowej dziesiątce serii próbnej! Fatalna próba faworyta na Wielkiej Krokwi

Krzysztof Porebski / pressfocus
Za nami seria próbna przed ostatnim konkursem w ramach PolSKIego Turnieju. Spośród reprezentantów Polski najlepiej na Wielkiej Krokwi poradził sobie Paweł Wąsek.
Jako pierwszy na belce startowej pojawił się Andrzej Stękała, który skoczył 118,5 metra, kończąc na 44. miejscu. Nieco lepiej zaprezentował się Klemens Murańka, lądując na 122. metrze. Zajął on 37. pozycję.
Przez chwilę na czele stawki był Maciej Kot. Wszystko dzięki solidnej próbie na odległość 125,5 metra. Finalnie skończył na 30. lokacie.
Wysoką formę potwierdzili Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek, którzy byli liderami Polski w sobotnim konkursie drużynowym. W serii próbnej obaj skoczyli 132 metry. Zniszczoł skończył na 14. miejscu, a Wąsek na 10., najwyższym spośród biało-czerwonych.
Paweł Wąsek
Kamil Stoch uzyskał 130,5 metra. Dzięki temu uplasował się na 17. pozycji. Piotr Żyła był 19. z wynikiem 128,5 metra.
Z kolei Dawid Kubacki nieco poprawił się względem sobotnich zawodów, uzyskując 129 metrów. To wystarczyło jedynie do zajęcia 21. miejsca.
Dawid Kubacki
Serię próbną wygrał Michael Hayboeck po skoku na odległość 134,5 metra. Drugi był Ren Nikaido (133 metry), a trzeci Johann Andre Forfang (132,5 metra). Największym zaskoczeniem był słaby skok Ryoyu Kobayashiego, który zajął 22. miejsce po uzyskaniu 130 metrów.
Pierwsza seria konkursu w Zakopanem rozpocznie się o godzinie 16:00. Zawody możecie śledzić w naszym serwisie, dzięki relacji na żywo TUTAJ.