"Jest teraz wzorem skoczka". Małysz wychwala znanego zawodnika. Nie chodzi o żadnego z Polaków

"Jest teraz wzorem skoczka". Małysz wychwala znanego zawodnika. Nie chodzi o żadnego z Polaków
Krzysztof Porebski / pressfocus
Adam Małysz wskazał skoczka, który obecnie najbardziej mu imponuje. Prezes PZN postawił na Ryoyu Kobayashiego.
Trwa walka o Kryształową Kulę. Obecnym liderem klasyfikacji generalnej jest Stefan Kraft. Austriak zgromadził 1578 punktów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Mimo tego, przynajmniej zdaniem Adama Małysza, to nie 30-latek jest skoczkiem idealnym. W rozmowie ze sport.tvp.pl prezes Polskiego Związku Narciarskiego szczerze pochwalił Ryoyu Kobayashiego.
- Dla mnie jest teraz wzorem skoczka. Widziałem niedawno reportaż na temat japońskich skoczków i zobaczyłem, jak funkcjonują. Ryoyu ma swój team, który o niego dba. To po pierwsze. Po drugie, jest bardzo świadomym zawodnikiem. Jeśli jest zmęczony, mówi trenerowi, że potrzebuje odpoczynku. (...) To jest świadomość starszego zawodnika, który doskonale wie, co jest mu potrzebne - przyznał.
- Chciałbym to też słyszeć od naszych starszych zawodników. Są na takim etapie, że już powinni wiedzieć, czego potrzebują, jak trenować. I powinni o tym mówić. Trener jest od tego, by to wszystko nadzorować, podpowiadać, ale pewne decyzje powinny należeć do skoczków. Bo oni najlepiej znają swoje organizmy - dodał.
Ryoyu Kobayashi
Rafal Oleksiewicz / pressfocus
Kobayashi to główny rywal Krafta w walce o mistrzostwo. Japończyk plasuje się na drugiej pozycji, traci 196 punktów do lidera. Trzeci jest Andreas Wellinger.
27-letni zawodnik z Azji ma na swoim koncie już dwie Kryształowe Kule. Największą liczbą zwycięstw w historii mogą zaś pochwalić się Matti Nykanen oraz Małysz, którzy wygrywali cztery razy.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk06 Mar · 18:57
Źródło: sport.tvp.pl

Przeczytaj również