"Już rozmawialiśmy". Polski rząd gotowy do organizacji igrzysk olimpijskich. Jasna deklaracja wiceministra

"Już rozmawialiśmy". Polski rząd gotowy do organizacji igrzysk olimpijskich. Jasna deklaracja wiceministra
Atos International / wikicommons
Polska zamierza przystąpić do organizowania zimowych igrzysk olimpijskich w 2034 roku. Plany rządu potwierdził wiceminister, Andrzej Gut-Mostowy.
Jeszcze w 2023 roku odbędą się kontrowersyjne Igrzyska Europejskie. Ich gospodarzem będzie Polska, a konkretnie Kraków.
Dalsza część tekstu pod wideo
Nie jest to jedyna międzynarodowa impreza, którą chciałby zorganizować polski rząd. Andrzej Gut-Mostowy potwierdził, że trwają rozmowy dotyczące igrzysk olimpijskich w 2034 roku.
- Już rozmawialiśmy na temat Zimowych Igrzysk Olimpijskich ze Słowacją. Jest to plan, który jest na etapie budowania koncepcji i możliwości realizacji tego planu. Konkretne działania podejmiemy już po Igrzyskach Europejskich w Krakowie - powiedział na antenie "RMF FM".
- Zimowe Igrzyska Olimpijskie są ok. 8 raz tańsze niż letnie, dlatego uważamy, że Polskę byłoby na to stać, tym bardziej kiedy współorganizatorem będzie Słowacja - podkreślił Gut-Mostowy.
- Zakopane i Podtatrze jest w zupełnie innym miejscu niż kilkanaście lat temu. Jest zrobiona zakopianka, Wielka Krokiew. Jesteśmy zdecydowanie dużo bliżej, wykonano wiele inwestycji, przede wszystkim tor lodowy jest na ukończeniu - podsumował.
Kolejne ZIO zaplanowane są na 2026 rok w Mediolanie i Cortinie d’Ampezzo. Gospodarz następnej imprezy nie jest jeszcze znany.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk01 Feb 2023 · 10:59
Źródło: RMF FM

Przeczytaj również