Kapitalny skok Aleksandra Zniszczoła! Przebudzenie Polaka w Raw Air, Kamil Stoch kompletnie zawiódł

Kapitalny skok Aleksandra Zniszczoła! Przebudzenie Polaka w Raw Air, Kamil Stoch kompletnie zawiódł
screen/Eurosport
Polscy skoczkowie w komplecie przebrnęli przez kwalifikacje do konkursu indywidualnego w Oslo. Aleksander Zniszczoł przełamał się po niezbyt dobrym starcie w cyklu Raw Air.
W sobotnim konkursie biało-czerwoni nie zaprezentowali się z najlepszej strony. Najwyższy wynik uzyskał Piotr Żyła, który zajął 12. miejsce.
Dalsza część tekstu pod wideo
W kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Dawid Kubacki pokazał wyższą formę. Skoczył 130 metrów i po swojej próbie był pierwszy. Ostatecznie awansował z 13. lokaty.
Dawid Kubacki Oslo
screen/Eurosport
Jeszcze lepiej poradził sobie Aleksander Zniszczoł. Uzyskał aż 132,5 metra przy notach 19 i 18,5. Wystarczyło to do zajęcia piątego miejsca.
Wiele dobrego nie można za to było powiedzieć o próbie Macieja Kota. Wylądował na 122. metrze. Do konkursu awansował z 29. pozycji.
Maciej Kot
Krzysztof Porebski / pressfocus
Kamil Stoch zdecydowanie zawiódł oczekiwania, skacząc tylko 117,5 metra. Na koniec kwalifikacji zajął dopiero 40. miejsce.
Z kolei Piotr Żyła wylądował na 127. metrze. Dodatkowo sędziowie obdarowali go notami 19 i 18,5. To pozwoliło mu zająć 18. lokatę.
Pod koniec kwalifikacji doszło do niepożądanej sytuacji. Kristoffer Eriksen Sundal upadł przy lądowaniu. Norweg opuścił zeskok z pomocą lekarzy.
Kwalifikacje wygrał Stefan Kraft, który skoczył 130 metrów przy niskiej redukcji punktowej za wiatr. Drugi był Ryoyu Kobayashi po próbie na odległość 136 metrów. Trzecie miejsce przypadło Manuelowi Fettnerowi (131 metrów).

Przeczytaj również