Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2022/23. Takie pozycje ostatecznie zajęli Polacy

IOPP Share/Pressfocus
Puchar Świata 2022/23 właśnie został zakończony! W tym sezonie najlepszy był Halvor Egner Granerud z Norwegii. Jeśli chodzi o Polaków, to najwyżej sklasyfikowano Dawida Kubackiego.
Emocjonujący i najdłuższy w historii sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich dobieg końca. Niedzielne zawody w Planicy przyniosły nam ostatnie rozstrzygnięcia.
Małą Kryształową Kulę zgarnął Stefan Kraft, który ostatecznie wyprzedził Anze Laniska (więcej TUTAJ). Austriak oraz Słoweniec znaleźli się też w czołówce właściwej klasyfikacji generalnej.
Najlepszy był oczywiście Halvor Egner Granerud, który zwycięstwo w Pucharze Świata miał zagwarantowane od kilku zawodów. Norweg wyprzedził kolejno Krafta (338 punktów przewagi) oraz Laniska (449 punktów przewagi).
Tuż za podium uplasował się Dawid Kubacki. Lider naszej kadry, który wycofał się z rywalizacji po poważnej chorobie swojej żony, stracił 87 punktów do trzeciego miejsca.
33-latek nie jest jedynym Polakiem w TOP10, bo swoją wysoką pozycję obronił też Piotr Żyła. "Wiewiór" zakończył sezon na szóstej lokacie.
Kolejni przedstawiciele biało-czerwonych zostali sklasyfikowani na niższych stopniach podium. Do czołowej dwudziestki załapał się jeszcze Kamil Stoch, który był 14.