Klęska Kubackiego i Stocha w Oslo! Doświadczeni skoczkowie znowu zawiedli, trzech Polaków w drugiej serii

Klęska Kubackiego i Stocha w Oslo! Doświadczeni skoczkowie znowu zawiedli, trzech Polaków w drugiej serii
Screen z X
Tylko trzech Polaków awansowało do drugiej serii konkursu w Oslo, który jest częścią cyklu Raw Air. Dawid Kubacki i Kamil Stoch zakończyli rywalizację już po pierwszym skoku.
W kwalifikacjach Kubacki pokazał się z dobrej strony, skacząc 130 metrów. Niestety w pierwszej serii poradził sobie znacznie gorzej. 33-latek uzyskał zaledwie 114,5 metra. Z tak lichym wynikiem nie miał on szans na awans do finału. Ostatecznie zakończył zmagania dopiero na 41. miejscu.
Dalsza część tekstu pod wideo
Dawid Kubacki Oslo
screen/Eurosport
Aleksander Zniszczoł nie zawiódł, skacząc 126 metrów. 30-latek nieco zachwiał się przy lądowaniu, przez co dostał noty 17. Wystarczyło to jednak do zajęcia 16. lokaty.
Maciej Kot poszedł w ślady Zniszczoła. Również wylądował na 126. metrze przy redukcji za wiatr w wysokości 8,6 punktu. Dzięki temu awansował do drugiej serii. Jest 19.
Maciej Kot Oslo
screen/Eurosport
Kamil Stoch nie mógł być zadowolony po skoku na odległość 118,5 metra. Nawet wysokie noty za styl nie uratowały dawnego mistrza, który nie zmieścił się w najlepszej 30 - był dopiero 36.
W pierwszej serii najdalej z Polaków skoczył Piotr Żyła. "Wiewiór" uzyskał 126,5 metra i uplasował się na 13. lokacie. To on plasuje się najwyżej z biało-czerwonych.
Po pierwszej serii na prowadzeniu znajduje się Domen Prevc. Reprezentant Słowenii uzyskał 134,5 metra. Za jego plecami plasują się skaczący z niższej belki Stefan Kraft (132 metry) oraz Johann Andre Forfang (133,5 metra).

Oto wyniki po pierwszej serii:

Wyniki pierwszej serii niedzielnego konkursu w Oslo
FIS

Przeczytaj również