Konflikt w polskiej kadrze skoczków?! Małysz zdradził szczegóły. "Słyszałem, że Dawid Kubacki mocno oponował"

Konflikt w polskiej kadrze skoczków?! Małysz zdradził szczegóły. "Słyszałem, że Dawid Kubacki mocno oponował"
Krzysztof Porebski / pressfocus
Dawid Kubacki nie weźmie udziału w najbliższych konkursach Pucharu Świata. Adam Małysz opowiedział o szczegółach tej decyzji w programie Misja Sport na kanale Przeglądu Sportowego.
Bieżący sezon zdecydowanie nie należy do udanych w wykonaniu polskich skoczków. Sukcesem biało-czerwonych są jedynie pojedyncze miejsca w czołowej dziesiątce poszczególnych konkursów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Ostatnie zmagania w Oberstdorfie potwierdziły mizerną dyspozycją podopiecznych Thomasa Thurnbichlera. Choćby Dawid Kubacki w jednym konkursie zajął 38. miejsce, a w drugim nie wystąpił, bo odpadł w kwalifikacjach.
Fatalny występ przelał czarę goryczy. Thurnbichler postanowił, że Kubacki nie wystartuje w nadchodzących zawodach w Lahti.
Dawid Kubacki podczas konkursu PŚ w Zakopanem
Krzysztof Porebski / pressfocus
Adam Małysz zdradził, że skoczek początkowo nie chciał zaakceptować tej decyzji. W końcu trener kadry postawił jednak na swoim.
- Słyszałem, że Dawid dość mocno oponował i nie chciał odpuścić tego weekendu - wyznał Małysz w programie Misja Sport.
- Też twierdzę, że troszkę za późno, jeśli chodzi o samą reakcję, ale cieszy to, że w końcu Thomas wziął na siebie odpowiedzialność i postawił na swoim. Ja jako zawodnik nie do końca rozumiem chłopaków, którzy nie chcieli trenować, tylko startować. Po to trenowali całe lato, żeby później startować w zimie, ale jeśli coś nie idzie, to jednak ten spokojny trening tygodniowy czy nawet więcej, to on ma niesamowite znaczenie - dodał prezes Polskiego Związku Narciarskiego.
Nadchodzący weekend w Lahti będzie obfitował w wielkie emocje. W piątek i w niedzielę odbędą się konkursy indywidualne, a w sobotę skoczkowie będą rywalizować w drużynówce.
Thomas Thurnbichler i Adam Małysz
Marcin Bulanda / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos27 Feb · 13:45
Źródło: Youtube/Przegląd Sportowy

Przeczytaj również