Konkurs Pucharu Świata odwołany! Pogoda storpedowała plany skoczków

Konkurs Pucharu Świata odwołany! Pogoda storpedowała plany skoczków
Krzysztof Porebski / pressfocus
W sobotę nie odbędzie się konkurs indywidualny na skoczni w Vikersund. Zapadła ostateczna decyzja w sprawie odwołania zawodów.
Weekend w Vikersund jest zwieńczeniem tegorocznego cyklu Raw Air. Wcześniej skoczkowie rywalizowali w Oslo i w Trondheim.
Dalsza część tekstu pod wideo
W piątek w Vikersund odbył się prolog przed sobotnim konkursem. Triumfatorem był Peter Prevc, który wyprzedził Stefana Krafta i Daniela Hubera. Spośród reprezentantów Polski jedynym pozytywem był udany występ Aleksandra Zniszczoła. 30-latek zajął piąte miejsce.
Aleksander Zniszczoł
Krzysztof Porebski / pressfocus
W sobotę pogoda utrudniła plany organizatorów. Silny wiatr zmusił do odwołania konkursu indywidualnego kobiet. Zrezygnowano również z serii próbnej w rywalizacji mężczyzn.
Początkowo wydawało się, że konkurs może jednak rozpocząć się o godzinie 16:00. Warunki pogodowe w Vikersund nie uległy jednak jakiejkolwiek poprawie. Jury dwukrotnie przekładało start pierwszej serii. Ostatecznie zdecydowano, że w sobotę nie będzie skakania.
W niedzielę o godzinie 11:05 odbędzie się jedna seria konkursowa jako zastępstwo sobotnich zawodów. Z kolei o godzinie 15:30 rozpocznie się trzyseryjny konkurs, który zwieńczy cykl Raw Air.
Dawid Kubacki
Krzysztof Porebski / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos16 Mar · 16:51
Źródło: Skijumping.pl

Przeczytaj również