Konkurs w Planicy odwołany! Organizatorzy podjęli stanowczą decyzję, Polska poza podium

Konkurs w Planicy odwołany! Organizatorzy podjęli stanowczą decyzję, Polska poza podium
Krzysztof Porebski / pressfocus
Druga seria konkursu drużynowego na skoczni mamuciej w Planicy nie doszła do skutku. Z racji na bardzo złe warunki wietrzne organizatorzy podjęli decyzję o przedwczesnym zakończeniu zmagań.
W sobotę został rozegrany konkurs drużynowy na skoczni mamuciej w Planicy. Od samego początku na drodze organizatorów stawały bardzo wietrzne warunki atmosferyczne.
Dalsza część tekstu pod wideo
Podczas pierwszej serii zawodów doszło do dwóch groźnych sytuacji. Jako pierwszy dalekiego lotu nie ustał Giovanni Bresadola. Włoski skoczek opuścił obiekt, po czym został przewieziony do szpitala.
Kilka chwil później niebezpieczny upadek zanotował także Timi Zajc. Słoweniec poszybował aż 242,5 metra, lecz przy próbie lądowania runął na zeskok i mocno się poturbował. Jak przekazano w przerwie pomiędzy dwoma seriami, skoczek nie byłby w stanie oddać drugiego skoku.
Finałowa odsłona tego konkursu nie zdołała jednak dojść do skutku. Na przeszkodzie do jej rozegrania stanęły złe warunki atmosferyczne. W efekcie organizatorzy postanowili anulować drugą serię.
Po zwycięstwo, na mocy wyników osiągniętych w pierwszej części zmagań, sięgnęła Austria. Na podium znaleźli się także Słoweńcy oraz Norwegowie. Polska zakończyła rywalizację na piątej lokacie.
Aleksander Zniszczoł
Krzysztof Porebski / pressfocus

Przeczytaj również