Koszmar mistrza świata. Otarł się o śmierć

Koszmar mistrza świata. Otarł się o śmierć
Źródło: Mu Yu / PressFocus
Dramat Emila Iversena. Były mistrz świata w biegach narciarskich został zaatakowany na treningu.
Emil Iversen to czterokrotny mistrz świata w biegach narciarskich. Zdobywał złote medale na imprezach w Seefeld oraz Oberstdorfie. Ma także na koncie srebro igrzysk olimpijskich w Pekinie.
Dalsza część tekstu pod wideo
Po kilku miesiącach przerwy 33-letni Norweg zaczął przygotowania do nowego sezonu. W treningach we Francji towarzyszyli mu Johannes Hoesflot Klaebo, Niklas Dyrhaug i Alexander Sorloth.
W trakcie jednej z sesji treningowych Iversen był bliski pobicia osobistego rekordu. Jego bieg przerwał atak psa. Owczarek niemiecki ugryzł go w udo, o milimetry omijając tętnicę.
- Nagle pojawił się niezwykle rozwścieczony owczarek niemiecki. Rzucił się na mnie i ugryzł w udo. Był w amoku. Nie reagował na krzyki właściciela - powiedział w wywiadzie z Adresseavisen.
- Na szczęście nie musiałem mieć szwów, jednak musiałem zacząć przyjmować leki - dodał. Rana nie była głęboka, wobec czego okres rekonwalescencji potrwał zaledwie kilkadziesiąt godzin.
Klaebo, Dyrhaug oraz Sorloth mogą zaś mówić o sporym szczęściu. Im udało się uciec przed zwierzęciem. Nie odnieśli żadnych obrażeń.
Ten sezon będzie ostatnim w karierze Iversena. Aby godnie się pożegnać, zaplanował on pierwsze od sześciu lat treningi wysokogórskie.
Michał - Boncler
Michał BonclerDzisiaj · 14:53
Źródło: Adresseavisen

Przeczytaj również