Media: Sensacyjny powrót do polskich skoków? Prywatny trener ma pomóc Stochowi!

Media: Sensacyjny powrót do polskich skoków? Prywatny trener ma pomóc Stochowi!
Krzysztof Porebski / pressfocus
Kamil Stoch, podobnie jak Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki, ma za sobą nieudany sezon w Pucharze Świata. Według Sport.pl wkrótce trzykrotny mistrz olimpijski może mieć prywatnego trenera.
Biało-czerwoni liczyli na zdecydowanie lepsze wyniki w minionych miesiącach. Jedynie Aleksander Zniszczoł zdołał znaleźć się na indywidualnym podium w Pucharze Świata.
Dalsza część tekstu pod wideo
Mimo nieudanego sezonu Polski Związek Narciarski nie zdecydował się na rozstanie z Thomasem Thurnbichlerem. Jednocześnie w kadrze A ma dojść do zmian.
W niedzielne popołudnie sensacyjne informacje przedstawili dziennikarze Sport.pl. Według nich pracę z Kamilem Stochem ma rozpocząć Michal Doleżal.
Czech w przeszłości odpowiadał za wyniki polskiej kadry. Ostatnio był asystentem Stefana Horngachera w niemieckiej kadrze, ale zdecydował się odejść ze stanowiska.
- Może to nie ogromny szok, ale ogółem spora niespodzianka. To dlatego, że planowaliśmy pracować wspólnie do wiosny 2026. To nie taka prosta sytuacja. Nieco nas to rozczarowało, bo uważamy, że każda ze stron powinna się trzymać zasad umowy - powiedział szef niemieckich skoków, Horst Huettel.
- Michal wyjaśnił mi jednak, co stało za jego decyzją. Dałem mu słowo, że nie będę zdradzał, dlaczego odszedł i że na tyle, ile będzie to możliwe, zostanie to pomiędzy nami. Myślę, że to była dość emocjonalna decyzja. Wiem, jaki był jej powód, więc nieco bardziej rozumiem Michala - dodał.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik14 Apr · 18:12
Źródło: Sport.pl

Przeczytaj również