Oficjalnie! Zmiany w polskiej kadrze skoczków

Oficjalnie! Zmiany w polskiej kadrze skoczków
Marcin Bulanda / pressfocus
Polski Związek Narciarski wydał ważny komunikat. Oficjalnie potwierdzono skład osobowy sztabów trenerskich na sezon 2024/25.
Minione miesiące nie należały do udanych w wykonaniu polskich skoczków. Forma Kamila Stocha, Piotra Żyły czy Dawida Kubackiego pozostawiała bardzo wiele do życzenia. Jednym z niewielu pozytywów były występy Aleksandra Zniszczoła, który zajmował miejsca na podium w Lahti i w Planicy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Adam Małysz nie zdecydował się jednak na zmianę trenera kadry A. W przyszłym sezonie Thomas Thurnbichler pozostanie głównym selekcjonerem.
W sztabie doszło jednak do pewnych roszad personalnych. Nowym asystentem Austriaka został Maciej Maciusiak. Do sztabu dołączył też Arvid Endler. Jest on specjalistą odpowiedzialnym za wsparcie szkolenia fazy lotu. Sztab uzupełni Mathias Hafele, trener techniczny.
- Wykorzystałem czas po sezonie, aby zastanowić się, jakie zmiany będą potrzebne. To jasne, że ponownie wezmę na siebie pełną odpowiedzialność za przygotowanie fizyczne. Będziemy mieli bardziej efektywny plan obozu - mniej podróży i bardziej efektywny okres jesienny. Zmieniliśmy także ponownie strategię, aby wrócić do tego, co istotne w skokach narciarskich pod względem treningowym. Sztab szkoleniowy kadr będzie wyglądał inaczej. Do mnie, jako głównego trenera, dołączy Maciej Maciusiak, który jest świetnym trenerem i będzie moim asystentem - wyjaśnił Thurnbichler na łamach oficjalnej strony Polskiego Związku Narciarskiego.
- Do Thomasa Thurnbichlera dołącza jako asystent Maciej Maciusiak. Myślę, że to niespodzianka. Mamy też kolejną osobę w sztabie. Arvid Endler przychodzi do nas „prosto" z tunelu aerodynamicznego ze Szwecji. Arvid będzie nam pomagał i wspierał naszych zawodników, jeśli chodzi o samą fazę lotu. Czeka go dużo pracy nie tylko w kadrze A, ale również w B i juniorskiej - dodał Małysz.
Dotychczas asystentem Thurnbichlera był Wojciech Topór. Teraz zostanie on pierwszym trenerem kadry B. W rolę jego asystenta wcieli się Krzysztof Biegun. W kadrze juniorów nie doszło zaś do zmian. Głównym trenerem pozostanie Daniel Kwiatkowski.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos17 Apr · 16:37
Źródło: media.pzn.pl

Przeczytaj również