Reprezentant Polski blisko medalu na igrzyskach! Do podium zabrakło trzech setnych sekundy

Świetny występ Piotra Michalskiego na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Polak zajął piąte miejsce w rywalizacji panczenistów na 500 m.
Ze startem Michalskiego wiązaliśmy pewne nadzieje. 27-latek na początku roku na tym samym dystansie zdobył mistrzostwo Europy.
Na igrzyskach na 500 m był najlepszym z Europejczyków. Z czasem 34.524 s zajął piąte miejsce. Do medalu zabrakło niewiele. Wataru Morishige, który zajął trzecie miejsce, był tylko o 0,03 s szybszy od reprezentanta Polski.
Złoty medal zdobył Tingyu Gao. Chińczyk pobił jednocześnie rekord olimpijski - 500 m przejechał w 34,32 s. Srebro wywalczył Koreańczyk Min Kyu Cha.
W rywalizacji wzięło udział jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Damian Żurek był jedenasty, a Marek Kania szesnasty.
Marcin Karbowski12 Feb 2022 · 10:53